Utorak, 30 Svibanj 2017

Rusija obranila naslov prvaka Europe, Hrvatska deseta

Objavljeno Nedjelja, 04 Listopad 2015 22:35 Autor:

Odbojkašice Rusije, stari su novi prvak Europe. Danas su u Rotterdamu pred 11000 uglavnom nizozemskih navijača s 3:0 u setovima (25:14, 25:20, 25:20) pobijedile domaćina Europskog prvenstva Nizozemsku.

Uvjerljive su bile Ruskinje u finalu, bronca je pripala Srbiji koja bila bolja od Turske s 3:0 (25:19, 25:17, 25:18). Današnji naslov za Rusiju je 19 u povijesti. Hrvatska koja je jedina na ovom Europskom prvenstvu pobijedila Rusiju završila je kao deseta. Najkorisnija igračica prvenstva je Košeleva iz Rusije. Pored nje mjesto u idealnoj postavi našle su SrpkinjaOgnjenović, Ruskinje Zariažko i Malova, Nizozemke Buijs i Sloetjes, te Turkinja Eda Erdem.

Iako se ovo znalo već nakon natjecanja po skupinama, sada je i službeno. Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija će početkom siječnja u Ankari tražiti svoje mjesto na Olimpijskim igrama. Hrvatska je plasman na taj turnir izborila na osnovu CEV rankinga. Na najnovijoj listi Hrvatska će biti deveta, uhvatila je posljednju kartu, na tom turniru će igrati osam najboljih europskih reprezentacija. Hrvatskoj je mjesto otvorila Srbija, koja je plasman na Olimpijske igre izborila u kolovozu na Svjetskom kupu.

Autor: M. Gojak