Nedjelja, 20 Kolovoz 2017

Poraz od Srbije na kraju kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo

Objavljeno Ponedjeljak, 29 Svibanj 2017 07:45 Autor:

Hrvatski odbojkaši u posljednjem su nastupu na zagrebačkom turniru kvalifikacija za SP 2018. doživjeli četvrti poraz, a bolji od njih bili su reprezentativci Srbije s 3-0 (25-23, 25-16, 25-21).

Počela je Hrvatska vrlo dobro, povela od samog početka i imala 10:6 u prvom setu, ali serijom od četiri poena Srbija vraća utakmicu u egal. Prvo osjetnije vodstvo Srbije je 17:14, ali odličnom igrom naši odbojkaši dolaze do 20:18. Srbija tada odgovara s četiri uzastopna poena, vodi 22:20 i relativno sigurno s 25:23 dolazi do 1:0 u setovima.

U drugom setu Srbija je od početka imala poen, dva prednosti. Vodili su gosti sa 4:2, pa zatim povećali prednost sredinom seta na 11:7. U nastavku je bilo 17:11 i 22:14, a na kraju 25:16, za 2:0 u setovima.

Niti treći set nije donio previše dramatike, Srbija je povela s 10:5, na drugi tehnički time-out oldazi sa 16:12. U završnici seta Srbija ima 20:16, te na kraju s 25:21 dolazi do maksimalne pobjede. Prvi set Hrvatske bio je i najbolji dio igre naše reprezentacije na ovom turniru. Najbolji u porazu bili su Sedlaček s 12 i Raič s 10 osvojenih poena. Izbornik Rančić koristio je sve igrače, osim Šarčevića i Galića koji su ozlijeđeni.

Naša je reprezentacija natjecanje završila s jednom pobjedom, ostvarenom u prvom nastupu protiv Norveške, te sa četiri poraza (Švicarska 1-3, Bjelorusija 1-3, Danska 2-3, Srbija 0-3), što je bilo dovoljno za peto mjesto.

Srbija je s maksimalnih 15 bodova izborila mjesto na SP-u 2018, plasman u dodatne kvalifikacije reprezentacija Bjelorusije kao drugoplasirana na turniru.