Petak, 18 Kolovoz 2017

Turnir „Grobnik Volleyball“

Objavljeno Ponedjeljak, 01 Veljača 2016 10:42 Autor:

Muški odbojkaški klub “Grobničan“ i Odbojkaški savez Primorsko-goranske županije organizirali su drugi po redu Turnir „GROBNIK VOLLEYBALL“ koji je odigran u subotu, 30.siječnja 2016. godine od 10:00 do 16:00 sati u dvorani Mavrinci na tri odbojkaška terena. Turnir je otvorio Norbert Mavrinac predsjednik općinskog vijeća Općine Čavle u prisutnosti preko stotinjak natjecatelja i pedesetak roditelja i gledatelja.

Na turniru su se natjecali najmlađi kadeti (2001. godište i mlađi) koji su igrali na nivou selekcija županija odnosno gradova i to grada Zagreba s dvije ekipe (Zagreb1 i Zagreb2), grada Rovinja  i domaćin selekcija Primorsko-goranske županije.
Druga kategorija je Mini odbojka (2003. godište i mlađi) koju je činilo 9 ekipa. Sudionici turnira u Mini odbojci su: Rovinj1, Rovinj2 i Rovinj3, Zagreb1 i Zagreb2, Mlaka, Gornja Vežica i domaćin MOK Grobničan1 i MOK Grobničan2.

Na završetku turnira podijeljeni su pehari za prva tri mjesta u obje kategorije te nagrade za najboljeg dizača, najboljeg napadača i najboljeg igrača turnira u kategoriji mlađih kadeta.

Naši sponzori, kojima se i ovom prilikom zahvaljujemo (Caffe bar Corner, Peknjica Lišćevica i Pizza Cut Oliva), osigurali su natjecateljima sokove i hranu za prigodno druženje na samom kraju.
Posebno se moramo zahvaliti Općini Čavle na pomoći u organizaciji turnira.

REZULTATI TURNIRA SU:
Selekcije -  mlađi kadeti
Pravila odigravanja turnira: Igra se na dva dobivena seta, u slučaju 1:1 igra se treći set. Za svaki osvojeni set dobiva se jedan bod. U slučaju istog broja bodova plasman odlučuje veći broj pobjeda, a  u slučaju istog broja pobjeda odlučuje broj osvojenih poena.

4. PGŽ SELEKCIJA

NAJBOLJI DIZAČ TURNIRA – RENE MEZAK (ZAGREB1)
NAJBOLJI NAPADAČ TURNIRA – MATEO RASTOVČAN (ZAGREB1)
NAJBOLJI IGRAČ TURNIRA – ROKO POROPAT (ROVINJ)

Mini odbojka
Pravila odigravanja turnira: Igraju se tri seta do 21 po pravilima mini odbojke.
Turnir je podijeljen u dva djela:

1. Sudjeluje devet ekipa koje odigravaju u tri grupe. Nakon prvog  djela turnira formiraju se grupe za plasman, od prvog do trećeg mjesta, od četvrtog do šestog i od sedmog do devetog mjesta.

Grupa A: Rovinj3, Zagreb1, Mlaka
Grupa B: Rovinj2, Zagreb2, Grobničan1
Grupa C: Rovinj1, Gornja Vežica, Grobničan2